Poštovani članice i članovi najboljeg pikado saveza u RH

 

Nakon svih odličnih rezultata ove sezone na PH i EP došlo je vrijeme za veliku zabavu koja će se u održati u kuglani OCTOPUS ul.Jurja Dobrile 1.Fešta je predviđena za srijedu 28.06.u 20 sati i svi ste pozvani.Zabavljati će nas harmonikaš Marino Franičević i njegov bend,a roštilj je besplatan za sve,kao i lipa torta iz Dolcemanie.Piće se plaća po povoljnim cijenama kao i prošle godine.Parking kod kuglane se prestaje naplaćivati nakon 22 sata.Prije toga održati će se na istom mjestu redovna skupština našeg saveza.Početak sastanka je u 18 sati,a predviđen je slijedeći dnevni red:

 
  1. Financijski izvještaj za 2016.
  2. Rješavanje problema oko popune 1.lige
  3. Prijedlozi o promjenama sistema natjecanja i pravilima za slijedeću sezonu
  4. Razno
 

Na skupštinu su obavezni doći po dva predstavnika kluba koji sudjeluju u natjecanju kako propisuje statut PSSDŽ.Veoma je bitno da to budu predsjednici klubova koji će preuzeti odgovornost za odluke koje se donesu na skupštini.

 

Sportski pozdrav 

Eduard Akrap ponosni predsjednik PSSDŽ 


 

ZAVRŠNICA KUPA - POBJEDA EKIPE POSEJDON 2

Posejdon 2 potvrdio je status nositelja i glavnog favorita završnice županijskog kupa.Završnica se već tradicionalno održala u c.b.Double out,samo je ovaj put zbog dosta izejdnačenih susreta natjecanje potrajalo do ponoć i kvarat što je ipak malo predugo.Doduše dogodio se i kvar na pikado aparatu pa smo i tu izgubili nešto vremena,ali na ovaj broj aparata TOP 8 bi bio puno bolji format.To je ipak za širu raspravu pa razmislite do redovne skupštine našeg saveza.Sad se vratimo do sportskog dijela završnice kupa.Mada je Posejdon 2 osvojio ovaj kup,kao i svih nekoliko sezona prije,najviše simpatija publike pobrala je ekipa Light koja je pokazala da će biti ozbiljan protivnik svim prvoligaškim ekipama u natjecanju slijedeće sezone.Njihovo drugo mjesto je slična priča Duplog iz prošle završnice kupa,kada su nakon osvajanja prvog mjesta u drugoj ligi igrali finale s Posejdonom 2.Potencijal je tu sad je samo pitanje kako će se razvijati njihova priča slijedećih sezona.Utakmica za treće mjesto pripala je Split Londri mada su nakon skupina ostali bez Romea Grbavca koji je morao na radno mjesto.Očito je i zamjena Stipe Malenica koji rijetko igra zadnjih sezona bio dovoljan za pobjedu protiv trostrukog prvaka Hrvatske.Dioklecijan ipak teško može konkurirati bez glavnih igrača najboljim ekipama, mada su u polufinalu dobili jedan set protiv Posejdona 2 i malo zabrinuli Kaštelane.I u drugom polufinalu igrala su se tri seta,a pobjedu je odnio Light i zasluženo se plasirao u finale kupa.Igrala se i utakmica za peto mjesto između Royala i Dioklecijana 2 koja je također odlučena u tri seta nakon dosta izjednačene borbe u korist splićana i oni su peti predstavnici naše županije na kupu RH.Rezultati ćete vidjeti na dnu teksta,a sad nekoliko zanimljivosti.Danijel Ivezić nije izgubio niti jedan susret u subotu i ima rezultat 13-0,Roberto Brko je na u oba seta finala pobjedio velikog Vladimira Lešića,Miro Milković je pogodio jedan od najzanimljivijih izlaza u zadnje vrijeme pogodivši 155 (51,bull,54),Stanko Kaleb je popio sve sokove u kafiću i pomagao mi u vođenju papirologije na završnici(hvala mu na tome).Malo se šalim na kraju,ali mi je drago da nije bilo povišenih tonova kako je znalo biti prošlih sezona(doduše muzika je bila solidno jaka pa je i bilo teško bit glasniji od nje).Normalno je da ima sportskog rivaliteta i tenzija koje ne prelaze neke okvire,ali nema neprijateljstva i to me veseli.Sad neke ekipe idu u Italiju na Eurokup i ja im želim da ponove uspjeh od prošle sezone.Ako smo premašili očekivano na PH,zašto nebi na Europskom bar ponovili,a fešta će svakako bit.

 

ZA 5.MJESTO:ROYAL-DIOKLECIJAN 2    3:1,1:3,1:3                                         KONAČNI POREDAK TOP 10

POLFINALA:POSEJDON 2-DIOKLECIJAN 3:0,2:3,3:1                                         1.POSEJDON 2

               SPLIT LONDRA-LIGHT         2:3,3:2,2:3                                         2.LIGHT

ZA 3.MJESTO:SPLIT LONDRA-DIOKLECIJAN 3:2,3:1                                         3.SPLIT LONDRA

FINALE:POSEJDON 2-LIGHT                     3:1,3:1                                         4.DIOKLECIJAN

                                                                                                            5.DIOKLECIJAN 2 

                                                                                                            6.ROYAL

                                                                                                            7.UVIK KONTRA 2

                                                                                                            8.SPRINT

                                                                                                            9.PODGORA

                                                                                                            10.UVIK KONTRA


 

ZAVRŠNICA ŽUPANIJSKOG KUPA

TOP 10 SEZONA 2016/2017

 

SUBOTA,03.06.2017. CAFFE BAR DOUBLE OUT

POČETAK U 12 SATI

 

EKIPE KOJE SU SE PLASIRALE U ZAVRŠNICU:

 

  1. DIOKLECIJAN 2
  2. SPRINT
  3. LIGHT
  4. DIOKLECIJAN
  5. PODGORA
  6. UVIK KONTRA 2
  7. POSEJDON 2
  8. SPLIT LONDRA
  9. UVIK KONTRA
  10. ROYAL

 

NAPOMENA: IGRA SE U DVIJE SKUPINE PO PET EKIPA. NOSITELJI SKUPINA SU PROŠLOGODIŠNJI FINALISTI KUPA, EKIPE UVIK KONTRA I POSEJDON 2. PO SKUPINAMA SE IGRA U DVA LISTA, A POBJEDA DONOSI DVA BODA, NERJEŠENO PO BOD. PRVE DVIJE EKIPE IDU U POLUFINALE I TADA SE IGRA DO DVIJE POBJEDE. TREĆEPLASIRANI IZ SKUPINA RAZIGRAVAJU ZA PETO MJESTO KOJE VODI U ZAVRŠNICU KUPA HRVATSKE.(ZAGREB 24.09.)

U SLUČAJU DA DVIJE EKIPE IMAJU ISTI BROJ BODOVA ODLUČUJU MEĐUSOBNI SUSRETI, DOK U SLUČAJU DA TRI I VIŠE EKIPA IMAJU ISTI BROJ BODOVA U SKUPINI ODLUČUJE UKUPNI ZBROJ SUSRETA.

IZVLAČENJE SKUPINA JE NA ISTOM MJESTU U 11 i 45.MOLE SE SVI IGRAČI DA IGRAJU U DRESOVIMA SA OZNAKAMA KLUBA KAKO BI ZAVRŠNICA ŽUPANIJSKOG KUPA BILA PRAVI SPORTSKI DOGAĐAJ.

 

SPORTSKI POZDRAV


 

TOP 8 - KATEGORIJA DAME - POBJEDA JOSIPE KRŽELJ

Završnica TOP 8 za dame održana je u c.b.Periska i time je završena sezona pojedinačnih natjecanja u našoj županiji.Prednost domaćeg terena i izostanak Martine Maglice dobro je iskoristila igračica Dioklecijana Josipa Krželj,te slavila u velikom finalu protiv Ivane Tadić.Doduše imala je prednost jer je u finale došla bez poraza,dok je Ivana u drugom kolu izgubila od Maje Tešije pa nije imala pravo na popravni.Ove sezone od ćetiri finala samo je Jerko Aračić u završnici druge kategorije uspio pobjediti dva puta svog protivnika,dok su svi ostali(Lešić,Poljak,Krželj) osvojli turnir bez poraza.Vratimo sa nakon ove digresije na naše drage dame.Treće mjesto osvojila je već spomenuta Maja koja je nakon glatkih pobjeda od 3:0 protiv dvije Ivane Žugo i Tadić,naletjela na raspoloženu Josipu i izgubila rezultatom 3:1.Potom je u finalu lijeve strane ponovo igrala sa Tadić ali ovaj put je izgubila i ostala na trećem mjestu.Sve u svemu ovo je bio jedan lijepi i kvalitetan turnir sa dosta dobrih susreta na kojem je Josipa Krželj zasluženo slavila,a najteži protivnik bila joj je suigračica Nina Rašić u drugom kolu turnira.Tako bar rezultat kaže.Sada nam slijedi završnica muškog kupa TOP 10 u subotu 03.06.na standardnom mjestu c.b.Double out točno u podne i Europsko prvenstvo u Italiji gdje se nadamo potvrdi ovih dobrih rezultata iz Matulja.

TOP 8 DAME:

1.Josipa Krželj

2.Ivana Tadić

3.Maja Tešija

4.Ivana Žugo

5.Nina Rašić

5.Anamarija Kardum

7.Ana Mamut

7.Mia Tokić

 

Sportski pozdrav

Eduard Akrap                                                                                                                                                                                                              


 

ZAVRŠNI TURNIR MASTERS SERIJE KATEGORIJE DAME

TOP 8 SEZONA 2016/2017

 

SUBOTA, 27.05.2017. CAFFE BAR PERISKA 

POČETAK TURNIRA U 20 SATI

 

PAROVI PRVOG KOLA

 

NAPOMENA:NIJE MOGUĆE ODREDITI PAROVE PRVOG KOLA JER ĆE SE POREDAK MIJENJATI ZBOG OTKAZIVANJA MARTINE MAGLICE I KVALIFIKACIJA KOJE SE IGRAJU U 19 i 30.TEK TADA ĆE SE UTVRDITI KONAČAN POREDAK I PAROVI PRVOG KOLA.

 
 

NAGRADE

 

1.MJESTO    NOVČANA NAGRADA +PEHAR

2.MJESTO    NOVČANA NAGRADA +MEDALJA

3.MJESTO    NOVČANA NAGRADA+ MEDALJA

   
 

IGRA SE NA TURNIRSKU LISTU BOLJI OD PET SUSRETA

 


 

Poštovane igračice i igrači PSSDŽ

 

Za one koji nisu čitali na stranicama HPS-a o netom završenom ekipnom prvenstvu u Matuljima obavijest da je naša županija osvojila 8 (osam) od mogućih 12 pehara koliko se dijelilo na završnici.Tri zlata,dva srebra i tri bronce za najjaču županiju na ovim prostorima.Kako smo imali samo dva predstavnika u drugoj kategoriji,to znači da smo ih teoretski mogli osvojiti samo 11 što čini uspjeh naših ekipa još većim.Što je još važnije svi naši igrači su bili pravi primjer sportskog ponašanja i to me čini još ponosnijim nego sami rezultati.A ja kao predsjednik ovog saveza  ponosam sam na ove rezultatei koji se nisu još nikada dogodili,a kamoli ponovili na prvenstvu Hrvatske i zaslužuju proslavu sličnu onoj prošlogodišnoj kada smo se u hotelu Lav zabavljali do kasno u noć(neki su ostali i duže).Ja sam i rekao na dodjeli nagrada prije prvenstva da je šest pehara uspjeh,a sve preko toga zaslužuje trud oko organiziranja fešte.Zato će i bit zabava za sve ljubitelje pikada,ali se neće igrati pikado nego samo ples i pjesma.Teško je ostati objektivan u mojoj situaciji koji sam 24 godine u pikadu i prošao sam mnoga prvenstva,ali ovi rezultati u zadnje dvije sezone daju mi za pravo reći da ćemo još neko vrijeme vladati hrvatskim pikadom.Vidjeti ćemo kakvi će rezultati biti u Italiji  na Eurokupu,ali i na toj razini imamo šansi za postolje što smo dokazali prošle sezone.To će biti samo šlag na torti.Hvala svima za ovu prekrasnu sezonu i volim vas sve pa i one koje koji misle da to nije moguće.

 
Popis osvajača pehara na ekipnom PH:
1.DIOKLECIJAN 1.MJESTO  1.KATEGORIJA
2.POSEJDON 2  3.MJESTO 1.KATEGORIJA
3.TUNING CAFFE 2.MJESTO  DAME
4.DIOKLECIJAN 3.MJESTO  DAME
5.LIGHT 1.MJESTO  2.KATEGORIJA
6.BOOM BAR 1.MJESTO  3.KATEGORIJA
7.C.B.AS 2 2.MJESTO  3.KATEGORIJA
8.UVIK KONTRA 2 3.MJESTO  3.KATEGORIJA
 
 
 Sportski pozdrav
Eduard Akrap
Predsjednik PSSDŽ

 

PRVENSTVO HRVATSKE 2017

 
 

POBJEDNICI PO KATEGORIJAMA

 

OSVAJAČI PEHARA

 

POBJEDNIČKI PLES

 

VEČERAS JE NAŠA FEŠTA

 

 

DODJELA NAGRADA NAJBOLJIMA ZA SEZONU 2016/2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

RASPORED PLAY OFF-a KUPA I REZULTATI

 

RELAX-DIOKLECIJAN 2                 0:3 (0:5,1:4,0:5) Srijeda, 17.05.2017.
BOOM BAR-SPLIT LONDRA            0:3 (2:3,1:4,0:5) Srijeda, 17.05.2017.
DIDOVINA-POSEJDON 2               0:3 (0:5,0:5,1:4) Srijeda, 17.05.2017.
SPLIT LONDRA 2-DIOKLECIJAN      1:2 (2:3,4:1,1:4) Srijeda, 17.05.2017.
DIOKLECIJAN 3-LIGHT                 0:3 (1:4,2:3,1:4) Srijeda, 17.05.2017.
VEGA-UVIK KONTRA                   0:3 (1:4,1:4,1:4) Srijeda, 17.05.2017.
C.B.AS 2 - PODGORA                  1:2 (2:3,3:2,2:3) Srijeda, 17.05.2017.
ISSA KAŠTELET - UVIK KONTRA2  1:2 (1:4,3:2,2:3) Srijeda, 17.05.2017.
MARINELLO 2 - SPRINT               1:2 (3:2,1:4,2:3) Srijeda, 17.05.2017.

 

UZVRATI

DIOKLECIJAN 2-RELAX Utorak, 23.05.2017.
SPLIT LONDRA-BOOM BAR Utorak, 23.05.2017.
POSEJDON 2-DIDOVINA Utorak, 23.05.2017.
DIOKLECIJAN-SPLIT LONDRA 2 Srijeda 24.05.2017.
LIGHT-DIOKLECIJAN 3 Srijeda 24.05.2017.
UVIK KONTRA-VEGA Srijeda 24.05.2017.
PODGORA-C.B.AS 2 Petak, 26.05.2017.
UVIK KONTRA 2-ISSA KAŠTELET Petak, 26.05.2017.
SPRINT-MARINELLO 2 Petak, 26.05.2017.

 


 

TOP 8 - 1. KATEGORIJE - POBJEDNIK VLADIMIR LEŠIĆ

Trijumfom Vladimira Lešića završena je sezona pojedinačnog natjecanja u elitnoj prvoj kategoriji.TOP 8 je održan u pikado klubu Vedora,gdje su uvjeti za igrače i gledatelje veoma dobri.I kvaliteta igre je bila na visokom nivou kako i priliči najboljima.Još da su mogli nastupiti Buha i Markić koji su bili spriječeni,te udarni dvojac Londre Ivezić i Grbavac koji su bili na premalo turnira da bi se kvalificirali konkurencija bi bila još jača.Vladimir Lešić osvaja završni turnir prve kategorije već nekoliko godina zaredom i najbolji je igrač koji je ikada igrao pikado u našoj županiji.Mada ovaj put nije bio u top formi.Već u drugom kolu je"visio" protiv Ivana Bilele,ali je rezultatski manjak od 1:3 preokrenuo u pobjedu pogotivši bull na izlazu u najbitnijem petom setu.Nakon toga pobjedio je Tomislava Klarića rezultatom 4:2 ali i u tom susretu nije sve išlo glatko za Vladu.Istim rezultatom Bilela je pobjedio Masu u finalu lijeve strane i ponovo se našao u velikom finalu sa Lešićem.Kako je Bilela cijeli turnir igrao u dobrom ritmu znalo se da će to biti izjednačeno finale.Tako je i bilo.Pobjedio je Vlado rezultatom 4:3,ali lako je to moglo otići i na drugu stranu,a onda u drugom susretu tko zna kako bi bilo do kraja.Stekao se utisak da Big Vlad ne pobjeđuje lakoćom kao na prijašnim završnicama,jer su ostali naši igrači podigli razinu igre što je dobro za naš županijski savez.Četvrto mjesto pripalo je Tinu Babiću koji na zadnja dva izlučna turnira bio odličan,ali ovdje nije mogao protiv Bilele i Klarića.Sve u svemu gledali smo odličan turnir sa dosta zanimljivih susreta kao najava državnog prvenstva u Matuljima gdje branimo četiri zlata iz Poreča.A prije toga u utorak dodjela nagrada najboljima u restoranu Bolero i poziv svim članovima našeg saveza da ih pozdravi velikim pljeskom.

TOP 8 1.KATEGORIJE

1.Vladimir Lešić                                                                                                                                                                                                 2.Ivan Bilela                                                                                                                                                                                                     3.Tomislav Klarić                                                                                                                                                                                               4.Tino Babić                                                                                                                                                                                                     5.Slavko Brzić                                                                                                                                                                                                   5.Ivan Ribičić                                                                                                                                                                                                     7.Nikša Radošević                                                                                                                                                                                             7.Marin Volarević

Sportski pozdrav

Eduard Akrap

         


 

TOP 8 - 1. KATEGORIJE


 

ZAVRŠNI TURNIR MASTERS SERIJE 1. KATEGORIJE

TOP 8 SEZONA 2016/2017

 

 

SUBOTA, 13.05.2017. PIKADO KLUB VEDORA 

POČETAK TURNIRA U 20 SATI

 

PAROVI PRVOG KOLA

 

VLADIMIR LEŠIĆ IVAN RIBIČIĆ
IVAN BILELA NIKŠA RADOŠEVIĆ
MIRO BUHA TINO BABIĆ
MARIN VOLAREVIĆ TOMISLAV KLARIĆ

 

1.ZAMJENA: SLAVKO BRZIĆ

2.ZAMJENA: ZVONKO ČERINA

 

NAPOMENA:U SLUĆAJU OTKAZIVANJA NEKOG OD IGRAČA DO 24 SATA PRIJE TURNIRA LISTA SE MIJENJA,NAKON TOGA ZAMJENA ULAZI NA MJESTO ODSUTNOG IGRAČA .

KOTIZACIJE ZA TURNIR SE NE NAPLAĆUJU

 

NAGRADE


1.MJESTO    NOVČANA NAGRADA +PEHAR

2.MJESTO    NOVČANA NAGRADA +MEDALJA

3.MJESTO    NOVČANA NAGRADA+ MEDALJA

 

IGRA SE NA TURNIRSKU LISTU BOLJI OD SEDAM SUSRETA.

 


TOP 8 - 2. KATEGORIJA - POBJEDNIK JERKO ARAČIĆ

Nakon trećekategornika i igraći druge kategorije odigrali su svoj završni turnir osam najboljih ove sezone.Bilo je dosta neizvjesnih susreta koji su mogli otići i na drugu stranu pogotovo u prvom kolu gdje su čak tri od četiri meča završili rezultatom 3:2.Jedan od tih poraza doživio je i Jerko Aračić kasniji pobjednik turnira.Kako mu je ovo prvi TOP 8 koji igra u našoj županiji nije znao da se igra lijeva strana liste i mislio je da je ispao iz turnira.Na njegovu sreću svi imaju pravo na popravni,a on je to iskoristio na najbolji mogući naćin.Mladen Carić je glatkim pobjedama u prva tri kola,pogotovo protiv Vlade Milanovića prvoplasiranoga u ukupnom poretku,izlazima sa 170 i dobrom igrom uvjerio sve prisutne da će teško izgubiti šest susreta u velikom finalu.Međutim Jerko je nakon poraza u prvom kolu od Velimira Bagarića(na kraju četvrti) digao svoju igru na veći nivo i do finala turnira izgubio samo jedan susret.U finalu je pobjedio Mladena rezultatom 3:0,3:1 i zasluženo osvojio ovosezonski TOP 8 druge kategorije.Treće mjesto osvojio je veteran Ante Grubišić pobjedama protiv Denisa Anića Matića i Velimira Bagarića,ali protiv kasnijih finalista nije mogao i izgubio je sa glatkih 3:0.Turnir se održao u ST baru i uvjeti za igru nisu bili baš idealni,pa moramo za slijedeći put neke stvari promijeniti.To nije smetalo igračima da pruže kvalitetnu igru kakva i priliči završnici najboljih,a što je još važnije ponašanje svih igrača je bilo za svaku pohvalu.Slijedeći turnir je završnica 1.kategorije 13.05. u Vedore,a tada će biti i izvlačenje parova play off-a kupa pa pozivamo zainteresirane da pogledaju naše najbolje igrače.Za kraj važna napomena da će tradicionalna dodjela nagrada najboljima u ligaškom natjecanju biti u utorak 16.05.2017.Mjesto dodjele je već poznati restoran Bolero u 19 sati,pa pozivamo sve članove našeg saveza da zajedno čestitamo najboljima.

POREDAK TOP 8 2.KATEGORIJE:

1.Jerko Aračić

2.Mladen Carić

3.Ante Grubišić

4.Velimir Bagarić

5.Vlade Milanović

5.Tomislav Gusić

7.Denis Anić Matić

7.Boris Gruica

 

Sportski pozdrav

Eduard Akrap   

 

 

 

 

 

               

 


 

ZAVRŠNI TURNIR MASTERS SERIJE 2. KATEGORIJE

TOP 8 SEZONA 2016/2017

 

 

SUBOTA, 06.05.2017. ST BAR - STINICE 

POČETAK TURNIRA U 20 SATI

 

PAROVI PRVOG KOLA

 

VLADE MILANOVIĆ BORIS GRUICA
MLADEN CARIĆ TOMISLAV GUSIĆ
JERKO ARAČIĆ VELIMIR BAGARIĆ
ANTE GRUBIŠIĆ DENIS ANIĆ MATIĆ

 

1.ZAMJENA: IVICA MARIĆ

2.ZAMJENA: JOSIP ŠEGVIĆ

 

NAPOMENA:U SLUĆAJU OTKAZIVANJA NEKOG OD IGRAČA DO 24 SATA PRIJE TURNIRA LISTA SE MIJENJA,NAKON TOGA ZAMJENA ULAZI NA MJESTO ODSUTNOG IGRAČA .

KOTIZACIJE ZA TURNIR SE NE NAPLAĆUJU

 

NAGRADE


1.MJESTO    NOVČANA NAGRADA +PEHAR

2.MJESTO    NOVČANA NAGRADA +MEDALJA

3.MJESTO    NOVČANA NAGRADA+ MEDALJA

 

IGRA SE NA TURNIRSKU LISTU BOLJI OD PET SUSRETA.

 


TOP 8 - 3. KATEGORIJA - POBJEDA IVANA POLJAKA

Ivan Poljak je očekivano slavio na završnom turniru 3.kategorije.Aktualni prvak Hrvatske nije imao većih problema na putu do zlata.Na cijelom turniru izgubio je samo dvije male partije,a igralo se do tri pobjede.Doduše mora se napomenuti da je u finalu desne strane protiv Nikole Bilobrka sva tri susreta pogodio izlaze od 100 i više,a protiv toga se teško boriti.Drugo mjesto pripalo je već spomenutom Nikoli koji je u velikom finalu dobio jedan susret ali nije uspio do kraja zakomplicirati situaciju te je poražen od Polje rezultatom 3:1.Njegova druga pozicija je također očekivan rasplet,isto kao i treće mjesto Igora Krive koji je u prvom kolu tijesno izgubio od Bilobrka rezultatom 3:2,a u finalu lijeve strane rezultatom 3:1 od istog protivnika.Može se reći da je ovaj lijepi turnir u c.b.AS(hvala obitelji Ćurak)završio bez nekog većeg iznenađenja koji bi donio malo više neizvjesnosti,ali sa dosta kvalitetnih susreta za treću kategoriju.Četvrto mjesto osvojio je Ivan Čolak,mada je već u prvom kolu izgubio od Duje Bilaća rezultatom 3:2.Poslije je pobjedama protiv Josipa Bekavca i Mislava Svaline došao do susreta za medalje,ali je izgubio od Igora Krive rezultatom 3:1.Slijedeći turnir je ove subote 06.05.u ST BARU i to TOP 8 druge kategorije pa se vidimo tamo.

POREDAK TOP 8 3.kategorije:

1.Ivan Poljak

2.Nikola Bilobrk

3.Igor Krivo

4.Ivan Čolak

5.Duje Bilać

5.Mislav Svalina

7.Josip Bekavac

7.Luka Pisac

 

Sportski pozdrav

Eduard Akrap       


 

ZAVRŠNI TURNIR MASTERS SERIJE 3. KATEGORIJE

TOP 8 SEZONA 2016/2017

 

 

SUBOTA, 29.04.2017. CAFFE BAR AS-SOLIN 

POČETAK TURNIRA U 20 SATI

 

PAROVI PRVOG KOLA

 

IVAN POLJAK JOSIP BEKAVAC
DUJE BILAĆ IVAN ČOLAK
NIKOLA BILOBRK IGOR KRIVO
LUKA PISAC MISLAV SVALINA

 

1.ZAMJENA:MAROJE JAKOVČEVIĆ

2.ZAMJENA:JAKOV ŽUGO

 

NAPOMENA:U SLUĆAJU OTKAZIVANJA NEKOG OD IGRAČA DO 24 SATA PRIJE TURNIRA LISTA SE MIJENJA,NAKON TOGA ZAMJENA ULAZI NA MJESTO ODSUTNOG IGRAČA .

KOTIZACIJE ZA TURNIR SE NE NAPLAĆUJU

 

NAGRADE


1.MJESTO    NOVČANA NAGRADA +PEHAR

2.MJESTO    NOVČANA NAGRADA +MEDALJA

3.MJESTO    NOVČANA NAGRADA+ MEDALJA

 

IGRA SE NA TURNIRSKU LISTU BOLJI OD PET SUSRETA.

 

 


POBJEDNICE 6. MASTERS TURNIRA ZA DAME

  Svih šest izlučnih turnira je za nama.Na ovom zadnjem nastupilo je 18 igračica što je sasvim solidan broj s obzirom da je posljednji turnir u seriji uvijek malo slabije posjećen.Kvaliteta igre nije bila na visokom nivou,osim finala između Ivane Tadić i Nine Rašić.Jedan od razloga je i izostanak dvije ponajbolje igračice Martine Maglice i Josipe Krželj,koje bi sigurno podigle cijeli turnir na jednu višu razinu.Njihov izostanak iskoristile su Ivana i Nina koje su ovim bodovima preuzele prvo i drugo mjesto ukupne masters liste.Ivana je u polufinalu desne strane izgubila od Nine,ali je zato u velikom finalu nadoknadila taj zaostatak i rezultatom 2:1,2:0 osvojila svoj prvi masters ove sezone i to baš na svom terenu.Treće mjesto pripalo je Meliti Bubić kojoj je ovo druga brončana medalja ove sezone,te je tako dokazala da se u budučnosti mora na nju ozbiljnije računati nego do sada.Ima tu još igračica koje imaju potencijala,a najbolji primjer neka im bude Nina koja je u godinu dana ostvarila nevjerovatan napredak u igri.Ako nam se slijedeće sezone vrate Jasna Šegvić i Đurđica Delić to će biti vrhunski turniri.Ove sezone smo napravili još jedan korak naprijed što se tiče turnira za dame, a to se vidi i po konačnoj tablici masters liste.Prijašnih sezona bilo je dovoljno pojaviti se na svakom turniru i već si među osam najboljih.Ove sezone je naprimjer Afrodita Banjan bila na svim mastersima,pa čak bila treća u Asa i to joj nije bilo dovoljno za završnicu.Melita doduše nije bila na jednom turniru,ali je osvojila dvije bronce i opet je ostala ispod crte tek trinaesta u poretku.To je znak da je konkurencija dosta jaka i već se veselimo završnom turniru TOP 8 dama koji će se održati 27.05.2017.u c.b.Periska.Pola sata prije turnira koji starta u 20 sati trebaju se odigrati kvalifikacije jer imamo čak ćetiri igračice sa istim brojem bodova.Zato sve igraćice plasirane do 12.mjesta molim da dođu u  19 i 30 kako bi znali koliko mjesta trebamo popuniti za TOP 8.Šteta bi bilo da nam neko mjesto ostane prazno,a imamo odlične igračice,najbolje u ovom dijelu Europe.

Sportski pozdrav

Eduard Akrap

 


 

OSVRT NA POJEDINAČNO PH I NAJAVA ZAVRŠNIH TURNIRA PO KATEGORIJAMA

 

Dragi moji članovi PSSDŽ

Prošli vikend u Sesvetama održano je pojedinačno prvenstvo Hrvatske.Kako smo mi tradicionalno najbrojniji i postižemo najbolje rezultate na Mastersima logično je da je na završnici PH bilo najviše naših igrača.Toliko smo dobri da su u svim kategorijama prva mjesta na kraju serije od četiri turnira pripala našim igrači(ca)ma (Lešić,Carić,Tadić,Delaš).Međutim jedno je skupljanje bodova kroz turnire,a drugo je jednodnevno natjecanje gdje treba baš taj dan biti u najboljoj formi,koncetriran i spreman na duže susrete.Zato se i dogodilo da nitko od pobjednika masters serije nije postao prvak Hrvatske.Opet smo mi osvojili dosta pehara u većini disciplina.Evo popisa naših najboljih rezultata:

  1. Martina Maglica prvakinja Hrvatske u disciplinama 501 MO i Cricket
  2. Danijel Ivezić drugo mjesto u prvoj kategoriji
  3. Ivan Poljak prvak Hrvatske u trećoj kategoriji
  4. Nina Rašić drugo mjesto u kategoriji dame 501 MO
  5. Ante Bilela drugo mjesto u kategoriji juniora
  6. Vladimir Lešić drugo mjesto u disciplini Cricket
  7. Josipa Krželj treće mjesto u disciplini Cricket
  8. Olja Pavlović i Ivana Tadić drugo mjesto u disciplini parovi
  9. Anja Anić Matić i Nina Rašić treće mjesto u disciplini parovi

 

 

Iz priloženog se vidi da su dame pokorile Hrvatsku pogotovo Marta za koju sam nakon prošlog našeg mastersa napisao da je nepobjediva. To je i dokazala mada je u oba finala imala odlične protivnice na visokom nivou. Kolika je snaga ženskog pikada u našoj županiji pokazuje pogled na četvrtfinale PH gdje je od osam igračica naših bilo šest. U finalu prve kategorije Danijel Ivezić je vodio Borisa Krčmara rezultatom 4:1 i gađao izlaz za petu pobjedu(igralo se do 7 pobjeda) međutim nakon toga je svjetski prvak podigao razinu igre i slavio 7:4. Pitanje je šta bi bilo kod rezultata 5:1,ali u svakom slučaju Ivka nas je oduševio svojom igrom. U drugoj kategoriji nismo ništa napravili i to je najveće razočarenje jer smo imali više kandidata za dobar rezultat i svi su podbacili. U trećoj kategoriji je Poljo bio dominantan i vidi se da je spreman za više kategorije,pogotovo ako nastavi s pristupom treningu kao do sada. U juniorskoj konkurenciji drugo mjesto Ante Bilele( sin poznatog reprezentativca BiH Ivana) je odličan rezultat,ali je broj natjecatelja u toj konkurenciji sramotan. Samo četiri juniora iz cijele Hrvatske su nastupili na prvenstvu i tu treba nešto napraviti. Samo je pitanje može li ovakav nacionalni savez napraviti bilo kakvu pozitivnu promjenu s obzirom na cjelokupnu situaciju (Predsjednik saveza se ne pojavi na otvaranju PH). U disciplini Cricket Martina Maglica prva,Vlado Lešić drugi,Josipa Krželj treća,tako da smo zaokružili sva tri postolja. Muški parovi nisu bili dovoljno dobri, ali su zato dame osvojile drugo (Olja Pavlović i Ivana Tadić) i treće mjesto (Anja Anić-Matić i Nina Rašić). Pogotovo je ovo treće mjesto Dioklecijanki uspjeh jer su praktički na početku svoje pikado karijere,a i pojedinačno su igrale odlično.

 

Često su me pitali zadnjih dana jesam li zadovoljan postignutim rezultatima na PH. Moj odgovor je da su me" moji" igrači svojim igrama razmazili i da su očekivanja sad puno veća nego prije tri sezone. Sad bi bio potpuno zadovoljan jedino da osvojimo sva prva mjesta u svim kategorijama.Malo sam pretjerao ali samo malo.Velika hvala svim igračicama i igračima na trudu koji su uložili da bi postigli ovakve rezultate i postavili nove standarde koje će biti sve teže dostići.Ako je u rezultatskom smislu ovo pojedinačno prvenstvo bilo pozitivno za nas,na žalost bilo je i negativnih stvari koje ne smijemo zanemariti. To je nesportsko ponašanje naše dvije igračice za koje nema opravdanja. Uvijek sam sa ovih stranica naglašavao da je važnije sportska kultura nego rezultat, pogotovo u amaterskom sportu kakav je pikado gdje se svi međusobno poznaju i druže na natjecanjima. Jedna izgovorena ružna riječ ili nesportska gesta i odmah je nastala nepopravljiva šteta, pa i rezultati padaju u drugi plan. Nadamo se da se ovakve stvari neće više nikada dogoditi ni na našim županijskim natjecanjima, a kamoli na državnim prvenstvima.

 

Opširnije o prvenstvu možete pročitati na stranicama HPS-a a ja ću najaviti završnice po kategorijama u našoj županiji. Turniri se odigravaju po sistemu liste lijeva i desna strana na tri dobivena susreta za drugu i treću kategoriju,dok se u prvoj kategoriji igra do četiri pobjede. Parovi turnira su 1-8,4-5,2-7,3-6 . U slučaju da igrač otkaže sudjelovanje 24 sata prije turnira poredak igrača se mijenja. Nakon toga roka zamjena ulazi na mjesto odsutnog igrača bez promjene poretka. Na završnim turnirima nema kotizacija, a ovo su termini odigravanja: 

 

TOP 8 3.kategorije 29.04.2017. C.B.AS u 20 sati

TOP 8 2.kategorije 06.05.2017  ST BAR u 20 sati

TOP 8 1.kategorije 13.05.2017. PK VEDORA u 20 sati

TOP 10 KUPA        03.06.2017  C.B.DOUBLE OUT u 12 sati

 

Za kraj svim članovima Pikado saveza Splitsko dalmatinske županije i cijeloj pikado obitelji želim vesele uskršnje blagdane i da se odmore za nadolazeće pikado izazove.

 

Sportski pozdrav

Eduard Akrap - pred.PSSDŽ

 


 

ODLUKA IO PSSDŽ

 

U utorak 28.03. održan je sastanak Izvršnog odbora PSSDŽ na kojem su donijeli slijedeće odluke vezane uz županijsko kup natjecanje:

  1. Kup se igra po skupinama (8 skupina po 4 ekipe)
  2. Prva dva iz svake skupine plus dva najbolja trećeplasirana idu u play-off rundu gdje su nositelji osam prvoplasiranih i najbolji drugi iz svih osam skupina.
  3. Završnica TOP 10 igra se kao i prošlih sezona dvije skupine po pet i to u subotu 03.06.2017.(devet naših ekipa i jedna iz Makarske).Nositelji skupina su dva najbolja u županijskom kupu prošle sezone.
  4. Po skupinama se igra u dva lista što znači da rezultat može biti i neriješen,dakle svakome po bod.Pobjeda donosi dva boda.
  5. U play-off rundi ne mogu se sastati ekipe iz iste skupine i igra se u tri lista.
  6. U kupu se parovi igraju u JEDNU malu partiju.
  7. Ove sezone je dozvoljeno preklapanje lista da bi susreti dobili na zanimljivosti i neizvjesnosti. Kup za dame igra se na turnirsku listu po sistemu tko prije do dva dobivena lista,što znači,da kod njih ne može ostati neriješeno nego se igra treći list.Također je dozvoljeno preklapanje zapisnika kao i kod muških.

 

Nakon toga se razvila diskusija o trenutačnom stanju u HPS-u,te popuni i načinu odigravanja prve lige u slijedećoj sezoni.Kako se nikakve odluke nisu mogle donijeti zbog prevladavanja osobnih interesa članova odbora odlučeno je da se sva problematika iznese na redovnoj sjednici Skupštine PSSDŽ koja će se ubrzo održati.Na toj sjednici Skupštine našeg saveza će svi predstavnici klubova imati priliku za širu raspravu pa ih molim da dođu sa konkretnim prijedlozima kako da nam svima bude interesantnije i kvalitetnije natjecanje.

 

Predsjednik PSSDŽ

Eduard Akrap

 


 

5. MASTERS TURNIR ZA DAME - Nepobjediva Martina Maglica

 U prošlom tekstu koji sam napisao nakon četvrtog mastersa napisao sam da bi Martina Maglica mogla pobjediti i na ovom petom turniru koji se prošle subote održao u c.b.Periska.Tako se i dogodilo.Sada će na slijedećem mastersu u c.b.Tuning 22.04.2107. biti veliko iznenađenje ako ne pobjedi,jer je stvarno u velikoj formi i uvik je nekako opuštena bez treme i pritiska rezultata.Dobro je igrala i Ana Mamut nakon dužeg vrimena,čak je u finalu dobila jednu malu partiju ali protiv raspoložene Marte je teško do prvog mjesta.Zato se sa ovih 11 bodova popela na 10.mjesto ukupne masters liste i uključila u borbu za TOP 8.Ove sezone je zanimljivo da teoretske šanse za ulazak u završnicu imaju sve igračice do 17.mjesta u trenutačnom poretku što se nije nikad dogodilo do sada.Kvaliteta igre je bila na dosta visokom nivou i nije bilo puno susreta koje su završavale iza 10 kruga bacanja pa je i turnir(19 igračica) završio za četiri sata.Treće mjesto Josipe Krželj na domaćem terenu joj je osiguralo završnicu,isto kao i Ivani Tadić četvrto mjesto.U dobroj su poziciji Nina Rašić i Anamarija Kardum,dok su sve ostale u mogućnosti da izgube ili osvoje plasman u završni turnir.Još je nakon godine dana pauze nastupila i višestruka osvajačica naših turnira Jasna Šegvić i tako podigla kvalitetu cijelog turnira.U svakom slučaju biti će zanimljivo u Stobreću na zadnjem izlučnom mastersu.

Sportski pozdrav

Eduard Akrap

 


 

POBJEDNICI 6. MASTERS TURNIRA - DISCIPLINA 501 MO

Najbolje bi bilo početi ovaj tekst sa poznatim sloganom "Ćaća se vraća" što se odnosi naravno na Tomislava Klarića puno poznatijeg pod nadimkom Masa,a ne na nikad osuđenog političara Ivu Sanadera.Masa je pobjedom u disciplini 501 MO i drugim mjestom u disciplini Cricket skupio hrpu bodova i upao u TOP 8 prve kategorije.Veliki povratak je već nagovjestio u utakmici za treće mjesto u ligaškom natjecanju gdje je bio najbolji u svojoj ekipi,a na ovom zadnjem mastersu je samo potvrdio da se vraća u formu koju je imao prije šest godina. Sam je izjavio da je konačno zadovoljan svojom izvedbom na liniji bacanja što je vrlo bitno za slijedeća natjecanja njega i njegove ekipe.Mada je Slavko Brzić izgubio u finalu od Mase i on je potvrdio odličnu formu iz ligaškog finala prošle subote.Njemu ovi bodovi nisu bili dovoljni za proboj u završni turnir prve kategorije,jer ove sezone je konkurencija puno veća. Slijedeće sezone kada dođu dvije ekstra kvalitetne solinske ekipe zaoštriti će konkurenciju u ekipnom i pojedinačnom natjecanju pa će biti još teže doći do postolja."Samo" treće mjesto u obe discipline osvojio je Vladimir Lešić što bi za svakog drugog igrača bio veliki uspjeh,ali on nas je navikao na prva mjesta pa je malo neobično vidjeti ga sa brončanim medaljama.Pobjednik u disciplini Cricket je rutiner Ivan Bilela koji je u finalu pobjedio već spomenutog Tomislava Klarića,što znaći da ovaj put igrači nižih kategorija nisu mogli do postolja.Blizu su bili Ivan Poljak na četvrtom i Duje Bilać na petom mjestu u disciplini 501 MO gdje je nastupilo 48 igrača,što je daleko najmanje ove sezone ali i očekivano s obzirom da je zadnji izlučni turnir i većina mjesta u završnici je bila osigurana.Ovo je bio prvi županijski masters koji je održan bez papirnate turnirske liste.Nema više papirića i izvlačenja parova,sada to radi program na laptopu koji ima svojih mana i vrlina,ali je još prerano za konačni zaključak koliko je to bolje od dosadašnjeg načina vođenja turnira.Sada nam slijedi ženski masters u c.b.Periska,izvlačenje skupina kup natjecanja koje starta slijedeći tjedan, završnice po kategorijama,pojedinačno državno u Sesvetama,ekipno u Matuljima,Eurocup u Italiji.Toliko prilika za dobre rezultate.

 

Sportski pozdrav

Eduard Akrap

 


 

POBJEDNICI 6. MASTERS TURNIRA - DISCIPLINA CRICKET


 

PIKADO KLUB "DIOKLECIJAN" - POBJEDNIK ŽUPANIJSKE 1. LIGE

Uc.b Academia održana je završnica prve lige Splitsko Dalmatinske županije gdje su nastupile četiri najbolje ekipe ove sezone.Prvo su u borbi za treće mjesto igrali prošlogodišnji prvak Posejdon 2 i debitanti u prvoj kategoriji Uvik Kontra.Igralo se na dva dobivena susreta i Posejdon 2 je rezultatom 9:6,9:4 pobjedio ekipu Uvik Kontra koja je pogotovo u prvom susretu pružila dobar otpor favoritu iz K.Kambelovca.Najbolji igrač poraženih bio je Tomislav Klarić Masa koji je ostvario pet pobjeda uz dva poraza u oba susreta dok su kod pobjednika najbolji bili Vladimir Lešić i Ivan Bilela sa samo jednim porazom u cijelom meču.Nakon susreta za broncu uslijedilo je veliko finale između Dioklecijana i Split Londre kao repriza finala Europskog klupskog prvenstva iz Poreča prošle sezone.Tada je pobjedila Split Londra,ali ovaj put su nakon velike borbe morali čestitati boljima od sebe.Dioklecijan je dobio prvi susret rezultatom 9:2 i odmah na početku drugog lista poveli sa 3:1,pa je nekako izgledalo da će finale brzo završiti.Međutim ekipa Split Londre sa odličnim triom Ivezić,Peričić,Grbavac slijedeći krug vraća sve u egal i tako sve do rezultata 8:8 i parova.Do tada izvaredni Slavko Brzić malo slabije odigrava u paru sa Oliverom Ferencom i Dioklecijan gubi drugi susret rezultatom 9:8.U tom trenutku nitko od gledatelja ne sjedi nego svi stoje na nogama da bi bolje vidjeli kvalitetan i zanimljiv dvoboj kakav samo vrhunske ekipe u bilo kojem sportu mogu pružiti.Nakon kratke pauze započeo je odlučujući susret finala i opet je Dioklecijan otvorio prvi krug rezultatom 4:0,međutim Split Londra se nije predavala nego su se ekspresno vratili na 6:6 i ponovo doveli rezultat u egal.Dioklecijani su u zadnjem krugu pobjedama Ferenca,Brzića i Restovića ipak osvojili prvo mjesto u našoj elitnoj županijskoj ligi.Kako ovaj sustav natjecanja (sa play off-om na ispadanje)nismo imali još od sezone 2004/2005,velika je bila nepoznanica kako će to sve izgledati,pogotovo što smo napravili neke greške u pripremi ove sezone.Sada imamo iskustvo od ove godine i možemo napraviti još bolju ligu na zadovoljstvo svih članova našeg saveza.

KONAČNI POREDAK 1.LIGE I UČINAK IGRAČA:

1.DIOKLECIJAN

Slavko Brzić   8-3
Oliver Ferenc  7-3
Igor Šestan       6-4
Dino Marušić    0-0
Miro Milković    0-0
Jakša Buljević   0-0
Tonći Restović  5-6 

 

2.SPLIT LONDRA

Danijel Ivezić 5-5
Romeo Grbavac 6-5
Siniša Peričić 5-6
Tomislav Balija 0-10
Ante Jurić 0-0
Stipe Malenica 0-0

 

3.POSEJDON 2

Vladimir Lešić 6-1
Ivan Bilela 5-1
Miro Buha 3-4
Tomislav Markić 3-4

 

4.UVIK KONTRA

Tomislav Klarić 5-2
Marin Volarević 3-5
Jasmin Hodžić 2-4
Jure Kapetanović 0-7
Slavko Gunjača 0-0

                                 

                                                                                                                                                              

Sportski pozdrav

Eduard Akrap   


 

POBJEDNICE 4. MASTERS TURNIR ZA DAME

C.B.APOLLO bio je domaćin četvrtog po redu turnira iz masters serije za dame.Nastupile su 22 natjecateljice što je solidan broj s obzirom da je ove sezone liga za dame pala na šest ekipa.Nije nam ni prošle sezone kada smo imali 11 ekipa bilo više igračica na turnirima.Mislim da će i na slijedećem mastersu koji će se održati 01.04.2017. u c.b.Periska biti sličan broj.Pitanje je samo da li će Martina Maglica osvojiti svoj četvrti turnir zaredom,jer na prvom nije nastuplia.Možda dobivamo dominaciju u stilu Vladimira Lešića,a možda i ne.I to je draž ovog sporta,ali je činjenica da Martina igra u velikoj formi.U finalu je i Josipa Krželj igrala odlično,ali to nije bilo dovoljno ni za poravnavanje u susretima.(Josipu je prije Marta pobjedila i poslala na lijevu stranu liste).Najveće iznenađenje turnira priredila je Melita Bubić koja je iskoristila prednost domaćeg terena i osvojila brončanu medalju,svoju prvu u karijeri.Uvijek mi je drago kada neka igračica ili igrač prvi put osvoji neku od medalja jer tako natjecatelji dobivaju dodatni motiv i sigurnost jer su vidjeli da mogu napredovati. Sve to je dobro i za naš savez jer samo jaka konkurencija donosi kvalitetu.Zadnjih nekoliko sezona imamo najbolje rezultate u Hrvatskoj mada mi je teško pisati o tome jer ispada da se hvalimo.To nije sporno,ali ono što me je posebno oduševilo to je utakmica između Dioklecijana i Tuninga zadnje kolo lige za dame u prošli četvrtak.To je bila utakmica koja je direktno odlučivala o prvom mjestu u našoj županiji.Na stranu odlična igra obe ekipe,ali ono što se dogodilo nakon pobjede Tuninga da poraženi slave zajedno sa pobjednicima,iskreno bez traženja alibija je prizor za pamčenje.Mene je ta njihova zajednička pjesma potakla da se stvarno osjećam ponosan što sam predsjednik PSSDŽ. Nadam se da će i prvoligaši koji u ovu subotu igraju u Academie utakmice za treće mjesto i finale biti na tom tragu i iskreno pružiti ruku boljem od sebe u tom trenutku.Pozvani su svi naši članovi da uveličaju ovaj događaj svojim navijanjem za svoje favorite,a ako ih nemaju da uživaju u vrhunskoj igri najboljih ekipa.

Sportski pozdrav

Eduard Akrap


 

POBJEDNICI 5. MASTERS TURNIRA - disciplina 501 MO

Prošlu subotu održan je peti turnir masters serije sa sezonu 2016/2017.Opet u Academie jer kako smo već pisali boljeg prostora za organizaciju mastersa na ovom nivou nemamo.Tu smo se već toliko udomaćili da ćemo i završnicu prve lige(utakmice za 3.mjesto i finale) održati na istom mjestu.I to u subotu 18.03. 2017. s početkom u 17 sati.Igra se na četiri pikado aparata u dva dobivena susreta,tako da očekujemo zanimljive susrete pa pozivamo sve ljubitelje pikada da dođu pogledati jedne od najboljih ekipa u Hrvatskoj.Još samo napomena da za treće mjesto igraju Posejdon 2 i Uvik Kontra,a iza toga repriza finala Eurokupa iz prošle sezone Dioklecijan-Split Londra.Sada ćemo se osvrnuti na ovaj peti masters koji je premašio sva očekivanja po broju natjecatelja.U jednom trenutku smo imali prijave od 68 igračica i igrača što je dovelo do problema u vođenju turnira.Kako smo imali listu od 64 igrača nismo htjeli igrati pretkola da ne oštetimo nekoga kome su bitni bodovi za TOP 8.Zato smo zamolili igrače da oni koji nisu do sada igrali i nemaju šansu za završnicu da odustanu od turnira.Srećom pet natjecatelja je povuklo svoje prijave,ali to je bila veoma neugodna situacija pogotovo za mene koji 24 godine organiziram turnire.Za slijedeći masters se treba bolje pripremiti bez obzira što je zadnji i mnogi su izgubili šansu za završnicu,očito je da igrači-ce vole naša natjecanja.Pobjednik u obe discipline je Vladimir Lešić koji ovaj put nije dozvolio nikakva iznenađenja bez obzira što je u finale turnira 501 MO došao s lijeve strane liste.Odlični Tino Babić koji je u zadnje vrijeme nevjerovatno podigao formu nije uspio u finalu obraniti prednost desne strane liste,ali su mu zadnja dva turnira donijela visoko četvrto mjesto u masters poretku.Treće mjesto pripalo je Marinu Volareviću, a četvrto Nikši Radoševiću tako da su obojica veoma blizu TOP 8 prve kategorije.A ove sezone nije lako upasti u završnicu kao prošlih godina jer se poboljšala kvaliteta igrača i više ih dolazi na turnire.Jedino u trećoj kategoriji ako si redovan i igraš sve discipline velike su šanse da se plasiraš u završni turnir.U finalu discipline Cricket Lešić je pobjedio Tomislava Markića,svog kolegu iz ekipe,dok je treće mjesto pripalo Vladi Milanoviću jedinom drugokategorniku među osvajačima medalja i vodećem na masters listi.Baš će biti zanimljiva borba za prvih osam mjesta na listi,jer ostala je još samo jedna mogućnost za natjecatelje i to već 25.03.2017.prvo disciplina Cricket a zatim i 501 MO. Opet u Academie sve dok ne budemo morali igrati na šest aparata. 

Sportski pozdrav

Eduard Akrap


POBJEDNICI 5. MASTERS TURNIRA - disciplina CRICKET


 

TURNIR U OBRTNO-TEHNIČKOJ ŠKOLI POVODOM BORBE PROTIV NASILJA U ŠKOLAMA

Pikado savez Splitsko dalmatinske županije pridružio se akciji Dan ružićastih majica kojom se upozorava na problem vršnjačkog nasilja.Tako smo dana 22.02.2017. u Obrtno tehničkoj školi organizirali turnir u elektroničkom pikadu.Na turniru je nastupilo šest škola,a prvo mjesto osvojila je Prometno tehnička škola,U dramatičnom finalu pobjedili su domaćina Obrtno tehničku školu rezultatom 3:2.Svi natjecatelji su se dobro zabavili uz ovaj zanimljivi sport,a bilo je i nekoliko vrlo dobrih predstava tako da ne moramo strahovati za budućnost pikada u našoj županiji.Nastupila je i jedna djevojka u ekipi Prometne i donijela vrlo važan bod za pobjedu u finalu.Iako su to sve srednjoškolci vidi se da su upoznati sa pikado aparatom i načinom igranja,a nekoliko njih ima i profesionalne strelice.

 

Čestitamo pobjednicima ovog turnira,i zahvaljujemo organizatorima ove hvalevrijedne akcije profesorima iz Obrtno tehničke škole što su nas zvali da svi zajedno napravimo nešto dobro za našu djecu.

 
Sportski pozdrav 
Eduard Akrap

 

POBJEDNICE 3. MASTERS TURNIRA ZA DAME

Domaćin trećeg turnira iz masters serije za dame bio je c.b. Double out gdje svoje utakmice odigravaju ekipe iz Pikado kluba Uvik Kontra.Uvjeti za igru su bili dobri,ali sama igra i nije bila baš najbolja tako da se turnir odužio do ponoć i kvarat.Malo su nas cure razmazile svojim kvalitetnim igrama pa smo sada nezadovoljni kada ne izlaze do desete ruke.Kako do najvažnijih natjecanja ima još dosta vremena ne sumnjamo da će većina igračica podignuti svoju formu.Za sada su najbolje Martina Maglica i Ivana Tadić koje su igrale finale na zadnja dva mastersa i oba su završila pobjedom Martine.Ona je odmah nakon ovog turnira izjavila da joj je posebno zadovoljstvo pobjediti na domaćem terenu,uz podršku cijelog kluba.Ivana je ovim drugim mjesto preuzela vrh ukupnog masters poretka,ali kako su ostala još tri turnira do kraja sve je još otvoreno.Treće mjesto osvojila je Josipa Krželj kojoj je istu večer sestra slavila djevojačku, pa nije mogla ostati na dodjeli i slikavanju(što se i vidi).Josipa Jolić je svojim četvrtim mjestom priredila možda i najveće iznenađenje turnira,jer ne igra više ligaške utakmice i do sada nije postizala zapaženije rezultate.Kako je najvažniji kontinuitet dobrih igara pratiti ćemo je i dalje.Slijedeći turnir iz serije koji će se održati u c.b.Apollo 11.03.2017.sigurno neće donijeti rješenje plasmana u TOP 8,ali bi mogao pomoći nekim igračicama da mu se približe.Zato svi u Apolla.

 

Sportski pozdrav

Eduard Akrap


 

POBJEDNICI 4. MASTERS TURNIRA - CRICKET

Prošao je i četvrti turnir iz masters serije naše županije.Najbolji ove sezone.Prvenstveno po pravoj sportskoj atmosferi i ponašanju svih sudionika turnira.Onda i po masovnosti i kvaliteti igre.Davno nismo čuli spontani pljesak nakon finala Crcketa pogotovo jer je već počeo drugi turnir,ali Vlado Lešić i Tino Babić su odigrali tako dobro finale da nije moglo proći neprimjećeno.Lešić je pobjedio rezultatom 2:1,2:1 ali je i sam rekao odmah poslije turnira da mu je ovo jedna od najtežih pobjeda u zadnjih nekoliko sezona.Treće mjesto osvojio je Jure Kapetanović i tako došao do praga za ulazak u Top 8,a nešto bodova skupio je i četvrti Tomislav Klarić.Ove sezone neće biti lako ući u završnicu prve kategorije kao prošlih godina tako da veliku borbu najavljuju i dva petoplasirana Ivan Ribičić i Romeo Grbavac.Vidjeti ćemo što nam donose još dva mastersa i kako će se rasplesti konačni poredak po kategorijama,ali već sada možemo reći da je ovaj format održavanja turnira dobar što pokazuje i rast broja natjecatelja u disciplini Cricket do broja 41 ( rekord od kada je uvedena ta igra u masters seriju).    U disciplini 501 MO nastupilo je 63 natjecatelja što je već postalo normalno,a prije dvije sezone veselili smo se kad broj igrača prođe 40.Tino Babić je svoju odličnu igru iz finala protiv Vlade nastavio pružati i u drugoj disciplini i sasvim zasluženo osvojio turnir. Opet je u finale turnira došao s lijeve strane liste,ali je ovaj put pobjedio rezultatom 2:1,2:1 Romea Grbavca i izazvao veliki pljesak svih prisutnih.Očito je Tino u velikoj formi,samo je pitanje koliko dugo može zadržati taj visoki nivo igre, što će se vidjeti u play off-u prve lige i na slijedećem turniru.Romeo je također igrao odlično i skupio dosta bodova za završnih TOP 8 i ako bi odigrao na ovom nivou možda se i uspije mada nije igrao prva dva mastersa.Treće mjesto osvojio je Slavko Brzić,četvrto Nikša Radošević,a dva peta Vlade Milanović i Ante Grubišić.Interesanto da nema nikoga iz Posejdona među prvih pet,to se nije dogodilo odavno.Buha sedmi,Lešić izgubio od Radoševića i Šegvića tek 25.,Markić 33.,a Bilela nije nastupio.Veselimo se slijedećem turniru masters serije koji je po rasporedu 04.03.17.jer je još sve otvoreno a puno je bodova u igri.Za kraj isprika svim igračima zbog kašnjenja rezultata i teksta.U ponedjeljak sam putovao u Zagreb na sastanak Izvršnog odbora HPS-a za koji sam dobio poziv.Predsjednik je odlučio da sastanka neće biti tako da sam uzaludno vozio  850 kilometara po najgorem nevremenu samo zahvaljujući bahatosti čelnog čovjeka našeg krovnog saveza.

Sporski pozdrav

Eduard Akrap 


 

POBJEDNICI 4. MASTERS TURNIRA - 501 MO


 

POBJEDNICE 2. MASTERS TURNIR ZA DAME

U caffe baru AS održan je drugi po redu turnir iz masters serije za dame.Nastupila je 21 igračica što je solidan broj s obzirom koliko ekipa imamo ove sezone.Mada je Martina Maglica osvojila ovaj turnir najviše ovacija pobrala je Afrodita Banjan koja je bila treća i uzela svoju prvu medalju na službenim turnirima.Tako je nagrađena njena velika upornost i ljubav prema pikadu svih ovih deset godina.Ona je veoma zaslužna za promociju ženskog pikada i zato nije čudo što su neke igračice plakale od sreće kad je Fredi osvojila medalju.Nadamo se da će i na slijedećim turnirima nastaviti tako dobro igrati.Drugo mjesto pripalo je Ivani Tadić koja ima nevjerovatan rezultat u ligaškom natjecanju 31 pobjeda i 1 poraz,ali nije pobjedila na prva dva turnira.U finalu je Martina bila bolja i pokazala da velika pauza od natjecanja i nije previše utjecala na njenu igru,a to je onaj kvalitetni kontinuitet o kojem smo pisali.Sa zanimanjem isčekujemo slijedeći turnir koji će se održati 11.02.baš u c.b.Double out gdje je vlasnica Afrodita Banjan Fredi da vidimo da li dobivamo treću različitu pobjednicu ili ipak ne.

Sportski pozdrav

Eduard Akrap 

 


 

Pobjednici 3. MASTERS TURNIR-a disciplina Cricket

Prošli vikend je u c.b.Academia održan treći turnir iz Masters serije naše županije.Kako je već uobičajno prva se igrala disciplina Cricket gdje je nastupilo 38 natjecatelja.Prvo mjesto pripalo je Vladimiru Lešiću kojemu je ovo treća pobjeda u disciplini Cricket ove sezone.Drugi je bio njegov suigrač iz ekipe Posejdon 2 Miro Buha i tako potvrdio dominaciju kluba iz Kaštel Kambelovca u našoj županiji.Treće mjesto Mladena Carića dokaz je dobre forme ovog igrača s Hvara koji ima drugu kategoriju,a igra ravnopravno sa prvoligašima(trenutno prvi na MVP listi druge lige).četvrto i peto mjesto zauzeli su Ivan Bilela i Romeo Grbavac koji su iste te pozicije osvojili u disciplini 501 MO.Kad smo već kod discipline 501 MO(58 natjecatelja) treba li reći da je prvo mjesto pripalo Vladimiru Lešiću.Toliko su rijetki njegovi porazi na našim turnirima iz masters serije da se mogu nabrojati na prste jedne ruke u zadnjih deset godina.Pokušao je Jure Kapetanović pobjediti ga u finalu pogotovo u prvom susretu,ali treba igrati svoju najbolju igru u kontinuitetu uz njegovu lošiju izvedbu.Takve se situacije rijetko poklope zato i imamo osjećaj nepobjedivosti Lešića.Treće mjesto pripalo je Danijelu Iveziću koji rijetko dolazi na naše masterse pa se nadam da će ga ovaj rezultat potaknuti da ćešće sudjeluje na turnirima.četvrto i peto mjesto smo već spomenuli u tekstu tako da nam je ostalo samo da najavimo slijedeći turnir koji će se održati već 04.02. kako bi uhvatili ritam preskočenog mastersa u 12 mjesec.Mjesto održavanja ostaje isto osim ako ne nađemo nešto slične kvalitete ili bolje.O tome ćemo na vrijeme obavijestiti sve zainteresirane igračice i igrače.Za sam kraj ovog teksta moram se osvrnuti na učestalo igranje sa cigaretom u ruci ili ustima što je neprimjereno za jedan sportski događaj,da ne spominjem još gore nesportsko ponašanje.Mislio sam da smo te stvari davno ostavili iza sebe.Šteta je da ovi naši rezultati koji su najbolji u Europi budu zasjenjeni glupostima,jer tu nema opravdanja tipa provokacija,nervoza itd.Nadam se da ćemo na slijedećim mastersima dokazati da želimo pratiti smjer Vladimira Lešića po kvaliteti igre,a posebno po ponašanju na crti bacanja strelica.

 

Sportski pozdrav

Eduard Akrap

Predsjednik PSSDŽ

 


 

Pobjednici 3. MASTERS TURNIR-a disciplina 501 MO

 


 

Pobjednice 1. MASTERS TURNIRA ZA DAME

U pikado klubu Vedora održan je prvi masters turnir za dame.Natjecalo se 19 igračica što i nije loše s obzirom da nam je ekipno natjecanje za dame puno siromašnije nego prošle sezone.Bez obzira što nisu nastupile neke od bivših i sadašnjih članica reprezentacije(čurđica Delić,Jasna Šegvić,Martina Maglica) kvaliteta igre nije bila ništa lošija nego prošlih sezona.U finalu su nastupile dvije igračice Dioklecijana i tako potvrdile da je prvo mjesto u poretku lige za dame odraz njihove pojedinačne kvalitete.Pobjednica prvog mastersa je Maja Tešija koja se dugo mislila da li da se uopće prijavi na turnir.Srećom su je suigračice i organizator nagovorile,pa je ostvarila ovaj sportski uspjeh i još je nagrađena prijevozom do kućne adrese.Srebrena medalja pripala je Nini Rašić koja velikim koracima grabi prema vrhu hrvatskog pikada.Ona je ostvarila veliki napredak u igri od zadnje sezone tako da od nje očekujemo dobre igre u budućim natjecanjima kada stekne više iskustva.Treće mjesto zauzela je vodeća s MVP liste Ivana Tadić i trenutno najbolja igraćica u Hrvatskoj.Kad je ona bila tek treća onda je to znak da se u susretima za medalje igrao vrhunski pikado.Biti će zanimljivo vidjeti rasplet na slijedećem mastersu koji će se održati u c.b.AS 21.01.2017.

Sportski pozdrav

Eduard Akrap 

 


 

Pobjednici 2. MASTERS TURNIRA -disciplina Cricket

Drugi turnir sezone u Academie ipak nije bio tako posjećen kako je izgledalo nakon prvog mastersa,barem što se tiče discipline 501 MO gdje je nastupilo "samo" 55 igrača-ica.Malo je popravio prosjek turnir u disciplini Cricket na kojem je nastupilo 34 natjecatelja(prošli turnir 27).Vidjeti ćemo što će biti na trećem turniru masters serije koji je na rasporedu 14.01.2017. najvjerovatnije opet u Academie jer takvog sličnog prostora za sada nemamo.Na ovom turniru u disciplini Cricket je dominirala ekipa iz PK Posejdon.Prvi je očekivano Vladimir Lešić,drugi Ivan Bilela,dok je treće mjesto osvojio Miro Buha.Bilela je igrao odlično sve do velikog finala pobjedivši pritom i Lešića.Međutim Vlado je u odlučujućim trenucima podigao nivo svoje igre i sa 2:0,2:0 u finalu osvojio Cricket.Korak do medalje ostao je Nikša Radošević,dok su peta mjesta osvojili Bonimir Sabljić koji u ovoj disciplini uvijek ima dobre rezultate i nova prinova Split Londre iz Zagreba Tomislav Balija.I kad su svi pomislili da će Vlado Lešić po tko zna koji put osvojiti i turnir 501 M0 on je zapeo već na prvoj stepenici gdje ga je pobjedio Miro Milković,a odmah zatim i Tomislav Gusić na lijevoj strani liste.Zato je briljirao Marin Volarević Nara član PK Uvik kontra koji je osvojio turnir igrajući redom sa slijedećim protivnicima:Lovre Balić,Ivan Poljak,Tomislav Markić,Ivan Bilela i Miro Buha što nije baš lagan ždrijeb.Kako je i na prošlom mastersu bio drugi to je znak da je Nara postao ozbiljan protivnik najboljim igračima naše županije.Zato od njega očekujemo još dobrih rezultata.Drugo mjesto pripalo je Miru Buhi koji je s dvije medalje najavio povratak u staru formu,dok je treće mjesto zauzeo Ivan Bilela koji nikako nije bio zadovoljan ostvarenim rezultatom.Drvena medalja za Tomislava Markića nije neka utjeha,ali je bar skupio dosta bodova za masters listu(nije bio na prvom mastersu),dok su peta mjesta zauzeli veteran Zvonko čerina i sve bolji Jerko Aračić vodeći na MVP listi druge lige.

Sportski pozdrav

Eduard Akrap

 


 

Pobjednici 2. MASTERS TURNIRA - disciplina 501 M.O.


 

POBJEDNICI 1. MASTERSA discplina Cricket

U caffe baru Academia održan je prvi turnir iz masters serije u našoj županiji.Kako je u zadnjih nekoliko sezona porast interesa za igranje pikada što pokazuje sve veći broj ekipa u natjecanju nije ni čudo da je oboren rekord u broju igrača na jednom službenom turniru.Točno 64 igrača nastupilo je u disciplini 501 MO tako da smo prvi put imali popunjenu turnirsku listu(prošli rekord je bio u c.b.Light 63 igrača).Za slijedeći turnir koji će se održati 26.11.2016.trebat će pripremiti veću listu za natjecanje,jer je moguće obaranje i ovog novog rekorda.Što se tiče prostora za igru c.b.Academia je za sada jedini koji može udovoljiti svojom površinom i rasporedom ovom načinu igranja sa dvije discipline i velikom broju igrača koji nastupaju.Vladimir Lešić je slavio u obe discipline i tako nastavio svoju višegodišnju dominaciju na našim županijskim mastersima.Nevjerovatna je ta njegova dominacija pogotovo što se igra u dvije male,a ne u pet ili šest gdje bi njegova kvaliteta više došla do izražaja.Drugo i treće mjesto u cricketu su osvojili Ivan Bilela i Vlade Milanović,dok su u disciplini 501 MO drugi i treći bili Marin Volarević i Ante Grubišić-Anćola.Pojava drugoligaša na postolju je dokaz približavanja kvalitete sa najboljima,a i četvrto mjesto osvojio je hvaranin iz Svirča,Mladen Carić koji je nedavno pristupio Split Londri 2.Na žalost liga na Hvaru se nakon deset sezona ugasila zbog malog interesa ekipa i igrača,ali zato kreće liga u Imotskom i okolici.U tom bazenu će sigurno izroniti nekoliko kvalitetnih igrača pa i igračica.Moramo još spomenuti i Davora Bubića koji je uz vođenje turnira pronašao koncetraciju za odličnu igru i osvajanje petog mjesta u jakoj konkurenciji.Isto tako i Marin Petrović koji pet godina nije igrao ozbiljan pikado svojim petim mjestom je iznenadio sve prisutne pa nas baš zanima da li će na slijedećim turnirima pokazivati takvu igru.Za kraj upozorenje da se ne smije igrati sa cigaretom u prostoru za igru bila ona u ruci ili ustima.To jednostavno nije lijepo za vidjeti i neće biti dozvoljeno.Još samo podsjećanje na pravilo kod igranja parova nakon što susret završi neodlučeno(primjetio sam da neki igrači još nisu načisto s tim,a i radi novih ekipa).Parovi se igraju u dvije male, a ne u jednu kao u kupu jer ti parovi donose jedan bod u poretku.To smo pravilo uveli prvi u Hrvatskoj,a poslije su nas slijedile i druge županije.

Sportski pozdrav

Eduard Akrap 


 

POBJEDNICI 1. MASTERSA discplina 501 M.O.


 

Odluke Upravnog odbora PSSDŽ

Dana 05.10.2016.održana je sjednica UO PSSDŽ u sastavu Eduard Akrap,Slavko Brzić,Vinko Buzov i Ivan Ljubas dok je Tihomir Kustura opravdao svoj izostanak.

Na sjednici su donešene slijedeće odluke vezane uz natjecanje u sezoni 2016/17:
 
  1. LIGA -U natjecanje 1.lige je uvedena promjena sustava natjecanja.Nakon ligaškog dijela(14 kola) igra se play off na ispadanje,i to u dvije dobivena susreta.Eventualni treći susret igra se kod bolje plasirane ekipe u ligaškom dijelu.Finale i susret za treće mjesto igraju se na neutralnom terenu.Kako se mijenja sustav nagrađivanja u slijedećoj sezoni nitko iz prve lige ne ispada direktno nego posljednja ekipa u ligaškom dijelu(osim ako ne postane prvak) igra kvalifikacije sa drugoplasiranom ekipom druge lige.
  2. LIGA-Sustav natjecanja u drugoj ligi ostaje isti kao i prošle sezone dvokružno 22 kola.Prvoplasirani ide direktno u viši rang dok dugoplasirani igra već spomenute kvalifikacije.Ekipa koja bude zadnja ispada u niži rang natjecanja,treću ligu.
  3. LIGA-U trećoj ligi je prijavljeno 22 ekipe što je četiri više nego prošle sezone.Upravni odbor je odlučio da ekipe podijeli u tri skupine,jer sustav sa dvije skupine ne bi stigli odigrati do početka travnja kada su prijave za ekipno PH.Iz svake skupine četiri ekipe prolaze u play off i prenose međusobne bodove kao i prošlih nekoliko sezona.U doigravanju se igra još osam kola,dakle jednokružno po tablici koje je napravljena još 2010 kada smo imali također tri skupine u natjecanju.Taj će raspored u kojem se vidi koje mjesto u skupini donosi protivnike na domaćem terenu,a koje na gostujućem također biti objavljen na našoj internet stranici.U viši rang ulaze sve ekipe koje se plasiraju na PH  u svibnju 2017.
KUP NATJECANJE-Ove sezone je UO donio odluku koja je usklađena sa pravilima HPS-a,a to znači da je Kup natjecanje obavezno za 1.i 2.ligu dok je trećeligašima ostavljena mogućnost da se prijave ako žele,ali nisu obavezni.
 
MASTERSI-Ove sezone se mijenja sustav bodovanja na županijskim mastersima.Disciplina 501 M.O će vrijediti 50% bodova više nego disciplina Cricket.Na primjer ako je prvo mjesto do sada donosilo 15 bodova sada će vrijediti 22,5 boda što će ipak biti osjetna razlika mada i bodovi od discipline Cricket neće biti zanemarivi.Isto tako mijenja se pravilo o ulasku u TOP 8 po kategorijama.Prije je bilo pravilo da ako igrači imaju isti broj bodova prednost je imao onaj koji je bio na više turnira i to pravilo ostaje u slučaju poretka unutar TOP 8.Jedino ako je dvojba između osmog i devetog mjesta na listi(igrači imaju isti broj bodova nakon šest turnira) oni će međusobno razigravati za ulazak u završni masters bez obzira koliko je koji odigrao turnira.
 
Predsjednik PSSDŽ
Eduard Akrap

 

Štovani igračice i igrači PSSDŽ

 

Nakon ljetne pauze od natjecanja lagano započinjemo novu 24.po redu sezonu igranja el.pikada u našoj županiji.Prvo moramo odigrati prvi Masters HPS-a i završnicu Kupa RH u dvorani Kaštela u Starom ovaj vikend 24.i 25.09.2016.

Nadamo se dobrim rezultatima i velikom odazivu natjecatelja odmah na početku natjecateljske godine.Nakon fantastičnih rezultata od prošle sezone sigurno je da su naša očekivanja još veća.

Naša ligaška natjecanja startaju 10.10.2016,dok je zadnji dan za prijave ekipa u muškoj konkurenciji 03.10.2016.Dame tradicionalno kreću dva tjedna kasnije.

Da bi poboljšali neke stvari ili usvojili neke nove ideje koje bi podigli ovo natjecanje na viši nivo sazivam redovnu sjednicu Skupštine PSSDŽ.

Sjednica će se održati u srijedu 28.09.2016. u 19h. Mjesto održavanja je stalni domaćin restoran Bolero u zgradi Belvedere(Velebitska 125).

 

Za sjednicu predlažem slijedeći dnevni red:

 

1.Financijski izvještaj Predsjednika Saveza za 2015.godinu

2.Izvještaj o prošloj natjecateljskoj sezoni i priprema nove

3.Razno

 

Molimo da sjednici OBAVEZNO prisustvuju po dva predstavnika registriranih klubova koji će se natjecati u sezoni 2016/2017.

 

Sportski pozdrav                                                   

 

Predsjednik PSSDŽ

Eduard Akrap